Aktualności

Dnia 13.04.2024 na Oleśnickim Podzamczu odbyły się Finały Dolnośląskie Drużynowych Biegów Przełajowych. Naszą szkołę reprezentowały trzy zespoły i indywidualnie uczniowie klas I-III w ramach Biegu Sprawny Dolnoślązaczek.

Największy sukces indywidualny osiągnęła uczennica klasy 7 Lena Smolis, która indywidualnie zwyciężyła  swój bieg i została Mistrzynią Dolnego Śląska, na 3 miejscu uplasował się w swoim biegu Adam Krasicki z klasy 3.

Więcej „Finał Dolnośląski Drużynowych Biegów Przełajowych”
Więcej o: Uczniowie  wyróżnieni przez Burmistrza Miasta i Gminy Twardogóra w konkursie pt. „Twardogóra za 100 lat”

W konkursie wzięły udział zarówno prace plastyczne, jak i prace literackie. Uczniowie naszej szkoły, którzy zostali wyróżnieni w gminnym konkursie w kategorii plastycznej: klasa 5d- Barbara Krzystek , Zuzanna Smółka , klasa 5a- Zuzanna Nowicka. W kategorii literackiej wyróżnienia otrzymali: klasa 4b-Kalina Obiegło, oraz Jakub Włodarczyk z klasy 7b. .

Więcej „Uczniowie  wyróżnieni przez Burmistrza Miasta i Gminy Twardogóra w konkursie pt. „Twardogóra za 100 lat””
Więcej o: Światowy Dzień Zdrowia

W poniedziałek (8.04.24 r.)obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Zdrowia. Hasło przewodnie tegorocznych obchodów „Moje zdrowie , moje prawo”. Wszystkie klasy obejrzały prezentacje i wykonały  plakaty tematyczne. Uczennice klasy sportowej przygotowały różne układy taneczne przy muzyce a uczniowie z kl 2a zabawy ruchowe z wykorzystaniem różnorodnego sprzętu sportowego. Pani pedagog zaprosiła chętnych na przerwę relaksacyjną. Można było obliczyć swoje BMI. Zajęcia zakończyliśmy zdrowym posiłkiem w klasach licząc zjedzone i spalone kalorie.

Więcej „Światowy Dzień Zdrowia”
Więcej o: Zwierzęta

Uczniowie klasy 1d po raz kolejny realizowali bardzo ciekawy projekt. Tym razem na naszą szkolną tablicę wkroczyły tematy związane z naszymi milusińskimi i kochanymi zwierzakami.  😻🐠🐶Jak opiekować się domowymi pupilami? Jakie zwierzęta mogą mieszkać z nami w domu? Co robią zwierzęta, kiedy nas nie ma w domu? Z wielkim zaangażowaniem odpowiedzieliśmy na wszystkie te pytania 🙃

Więcej „Zwierzęta”
Więcej o: Zajączek w klasach 4-8

Dnia 26.03.2024r.  naszą szkołę odwiedził Zajączek Wielkanocny,  który na całym terenie szkoły  zostawił słodkie niespodzianki dla uczniów i pracowników szkoły.

Na długiej przerwie cała społeczność szkoły udała się w poszukiwanie cukierków i lizaków, które Zajączek bardzo dobrze schował.

Oczywiście, mimo dobrych zakamarków , nasi uczniowie odnaleźli wszystkie smakołyki w  15 minut.  Najlepsze klasy potrafiły odnaleźć nawet 80 cukierków. 🫣🙌🙌

Samorząd Uczniowski życzy radosnych i spokojnych świąt Wielkanocnych.

Więcej „Zajączek w klasach 4-8”