W środę 18 września wzięliśmy udział w akcji „ Sprzątanie Świata-Polska 2019”. Uczniowie klas piątych i szóstych wraz z opiekunami zbierali porzucone odpady komunalne, w celu ich dalszego zagospodarowania.
     Tegoroczna edycja ogólnopolskiej kampanii odbywa się pod hasłem:

„ Nie śmiecimy- sprzątamy- zmieniamy”.

Celem tegorocznej edycji jest podejmowanie działań, dzięki którym jako społeczeństwo nauczymy się NIE tworzyć niepotrzebnych odpadów i staniemy się bardziej odpowiedzialnymi konsumentami.
     Jak co roku akcja prowadzona w szkole poprzedzona jest pogadanką na temat poszanowania środowiska, jego ochrony i życia człowieka w zgodzie z naturą. Edukacja
w tym zakresie jest niezbędna, gdyż naturalne zasoby Ziemi nie wystarczą dla następnych       pokoleń.
      W ramach tegorocznej akcji na terenie Twardogóry 22 września odbędzie festyn ekologiczny, w którym reprezentować szkołę będą uczniowie klas I- III. W niedzielę zapraszamy na Międzynarodowe Biegi Uliczne oraz festyn ekologiczny. Kibicujmy
 i wspierajmy zaangażowanie dzieci i młodzieży.