24 września 209 r.  odbyła się kolejna piesza pielgrzymka młodzieży naszej szkoły
 z Międzyborza do Twardogórskiego Sanktuarium Wspomożycielki Wiernych.
     Miejscem zbiórki i rozpoczęcia wędrówki był Kościół Św. Józefa Rzemieślnika
w Międzyborzu. Po błogosławieństwie udzielonym przez ks. Dziekana Zbigniewa Porębskiego pątnicy wyruszyli w drogę. Trasa pielgrzymki prowadziła przez: Międzybórz, Klonów, Cieszyn, Domasławice, Goszcz i Twardogórę.
     W wydarzeniu wzięło udział około 260 osób: głównie dzieci i młodzież. Podczas trasy uczestnicy modlili się słowem i śpiewem, wysłuchali też konferencji tematycznej. Mimo zmęczenia również czas postoju wypełniony był tańcem i śpiewem.
      Pielgrzymkę prowadzili nasi księża salezjanie, a towarzyszyli im katecheci i nauczyciele ze szkół w Międzyborzu i Twardogórze.
     Zwieńczeniem wędrówki była Msza Święta w Bazylice Twardogórskiej. Zmęczeni,
ale szczęśliwi uczestnicy  wrócili do swoich domów.