Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych, który w polskiej tradycji zajmuje niezwykle ważne miejsce. Większość z nas wybierze się na cmentarze. Na grobach pojawiają się liczne znicze

i kwiaty, które symbolizują naszą pamięć o tych, którzy już odeszli. Pomiędzy odwiedzanymi nagrobkami, kryją się te opuszczone i zapomniane przez wszystkich.
     Nasza szkoła od lat organizuje porządkowanie takich nagrobków na opuszczonym cmentarzu w Goli Wielkiej. W tym roku w ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta” grupa wolontariuszy z klas szóstych, siódmych i ósmych wraz opiekunami SU wybrała się na cmentarz. Zaopatrzeni w niezbędne sprzęty, w sprzyjających warunkach atmosferycznych młodzież sprzątała groby oraz zapalała symboliczne znicze.  Wyprawa ta stała się dla uczestników nie tylko pracą, okazaniem szacunku dla tradycji, ale skłoniła ich także do przemyśleń na temat mijającego czasu.