Bajecznie kolorowe stroje i wesoła atmosfera to nieodłączne motywy ulubionego święta wszystkich dzieci świata.

Dziś 5 listopada, czyli Dzień Postaci z Bajek. To międzynarodowe święto, które ustanowiono w dzień urodzin Walta Disney’a. W naszej szkole z ciekawością i zachwytem przyglądaliśmy się bohaterom bajek, baśni i filmów animowanych dla dzieci. Uczniowie klas I – III wykazali się niezwykłą inwencją i znajomością literatury dziecięcej.

Baśnie i bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Uczniowie przebrani za postacie z popularnych bajek przypomnieli o tym, że bajka jest ważnym elementem w życiu dziecka. Może utulić do snu i przenieść w krainę marzeń. Wcielając się w role bohaterów z bajek możemy poczuć się kimś wyjątkowym, magicznym, nie z tego świata, oderwać się od zwyczajnej codzienności. Tego wyjątkowego dnia nawiązują się i zacieśniają nowe przyjaźnie, bo (przekornie) pod rękę chodzą wilk i Czerwony Kapturek, mysz i kot, wilk i zając, Gargamel ze smerfami… A w krainie jednorożców fika Myszka Miki! To dlatego, że w bajkach wszystko jest możliwe i dobro zawsze wygrywa, optymizmem nastrajają szczęśliwe zakończenia.