Chociaż za oknami brak śniegu, to w naszej szkole nastrój świąteczny panuje już od pierwszych dni grudnia.  W klasach i na korytarzach szkolnych przyciągają wzrok świąteczne dekoracje. W centralnym miejscu błyszczy piękna choinka z iście zimowej krainy, rodem z filmów o Mikołaju!

Szczególny klimat  zapanował  6  grudnia, gdyż wtedy to nasza szkołę odwiedził Święty z długą, siwą brodą, z workiem pełnym prezentów. Entuzjastycznie przyjęty, w towarzystwie wesołych śnieżynek, osobiście wręczał prezenty wszystkim dzieciom. Było dużo radości  i ciepłych słów, które Mikołaj kierował do każdego obdarowywanego dziecka. Wszystkie dzieci prezentowały się wspaniale- wierszem i piosenką witając długo wyczekiwanego gościa. Mikołaj był zachwycony. Przejęte i uradowane twarzyczki, zwłaszcza najmłodszych potwierdziły, że wierzą w św. Mikołaja, gorliwie zapewniając, że przez cały rok były grzeczne, uczynne i pracowite. W tym wyjątkowym dniu „mikołajowe” czapki przyozdabiały głowy całej społeczności szkolnej.