29 września przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Czytanie na głos pomaga rozwijać umiejętności czytania, buduje społeczność i łączy nas ze sobą. Z tej okazji- w ramach promocji czytelnictwa i walorów Doliny Baryczy- zaprosiliśmy p. Bożenę Hołubka, która jest autorką książki pt.: „Grabkowe bajanie z Doliny Baryczy”.
W spotkaniu wzięli dział uczniowie klasy 1c i 1d. Mieli oni okazję zapoznać się bliżej z legendami i bajkami dotyczącymi nie tylko naszej gminy, ale także innych miejscowości, należących do Doliny Baryczy. Pani Bożenka przedstawiła nam bohaterów swojej książki - Grabka i jego przyjaciół - którzy mieszkają w krainie lasów i stawów. Opowiedziała, skąd wziął się pomysł na książkę i jej bohaterów. Wszyscy z zaciekawieniem  i w skupieniu słuchali tych opowieści. Na koniec  odczytała wybrane fragmenty książki. Każdy z uczniów otrzymał na pamiątkę ilustrację z książki, którą można pokolorować.
            Mamy nadzieję, że każdy chętnie sięgnie po tę lekturę i wybierze się z rodzicami
na wycieczkę, aby bliżej poznać piękno przyrody całej Doliny Baryczy.

Joanna Perit-Ławniczak

Karolina Jasek