Od poniedziałku - 28.09.2020 r.- w naszej szkole, przy ul. Św. Jadwigi, odbywał się tydzień pod hasłem tabliczki mnożenia.

Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób.

Przez cały tydzień ćwiczyliśmy działania matematyczne na różnych przedmiotach, między innymi klasy 3 na zajęciach Sprawnego Dolnoślązaka wykonywali różne zadania ruchowe z wykorzystaniem tabliczki mnożenia. Na korytarzach szkoły wywieszone zostały przykłady działań, dzięki którym uczniowie mogli utrwalać sobie tabliczkę mnożenia.

W piątek- 2.10.2020 r.- odbył się finał. Do zmagań matematycznych zgłosiło się 52 uczniów z klas 2 i 3. Wszyscy dzielnie liczyli zadania matematyczne.

Najlepszymi ekspertami, którzy otrzymali Certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia okazali się następujący uczniowie:

Piotr Janczyk (klasa 3c), Adam Sitek (klasa 3a), Bartosz Kikut (klasa 2a), Lena Rusiecka (klasa 2c), Jakub Simura (klasa 3d), Filip Nowak (klasa 3b), Zofia Pawlik (klasa 3b), Bartłomiej Henczel (klasa 3b), Lena Brynk (klasa 3b).

Serdecznie gratulujemy!

Koordynatorzy: