W czwartek 5 listopada 2020 roku odbyła się bardzo ważna uroczystość- Pasowanie na Ucznia. Tego dnia panowała świąteczna atmosfera. Dzieci ubrane w stroje galowe, przepiękna dekoracja sali gimnastycznej, przygotowany sprzęt nagłaśniający – to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar Szkoły oraz Pasowanie na Uczniów, którego dokonała pani dyrektor Dorota Siemaszko-Babij. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Twardogórze. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz upominków od Rady Rodziców w postaci gier edukacyjnych oraz tortu. Po apelu uczniowie wraz z wychowawczyniami  udali się do klas na poczęstunek oraz pamiątkowe zdjęcie. Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.