2 grudnia 2019 roku  nasza szkoła gościła panią Justynę Bednarek. Pisarka przyjechała na zaproszenie  Biblioteki Publicznej Miasta i Gminny Twardogóra. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie  klasy 2a i 2 b. Autorka opowiedziała zebranym o swoich inspiracjach twórczych dotyczących jej książek.

21 listopada obchodziliśmy  w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, aby podkreślić jak ważne dla każdego człowieka jest: potrzeba szacunku, serdeczności, uśmiechu, mówienie dobrych słów i niesienie bezinteresownej pomocy innym. Na lekcjach i zajęciach świetlicowych rozmawialiśmy na temat życzliwości.

„Jeśli sądzisz, ze w dobie komputerów sztuka czytania zanika, zwłaszcza wśród dzieci, to niezawodny znak, że jesteś  Mugolem” dowodem na te słowa jest udział czytelników w konkursie pt. „Co wiem o Harry`m Potterze”, który odbył się  30 października   w szkolnej bibliotece.

Czy tworzyliście kiedykolwiek samoloty, stateczki czy żabki z papieru? To są elementy japońskiej sztuki składania papieru Origami. Tradycyjne orgiami polega na tworzeniu figur z kwadratowego arkuszu papieru poprzez zaginanie, bez użycia kleju i nożyczek.

Czytanie dziecku na głos uczy je języka i myślenia, rozwija pamięć i wyobraźnię, przynosi wiedzę i wzorce dobrych zachowań. Czytanie uczy dzieci odróżniania dobra od zła i zachęca do refleksji nad konsekwencjami własnych słów i czynów. Jest wspaniałym sposobem na spędzenie wolnego czasu.

Biblioteka szkolna zaprasza chętnych do udziału w konkursie 'Rysunki i szkice MANGI". wielkość rysunku - A5 (kartka od zeszytu) składanie prac do 31 października 2019r. Manga (jap. 漫画) – komiks, obraz, rysunek, szkic, karykatura].

I miejsce- Julia Wach, Alicja Staszewska, II miejsce- Bartosz Wolf, Alan Zajdler, III miejsce- Oliwia Dudycz