Zapraszamy uczniów klas 1-3 do udziału  w akcji organizowanej przez Szkolną Bibliotekę BILET POWROTU DO BIBLIOTEKI z okazji powrotu do szkoły. Odbierz w bibliotece bilet, rozszyfruj i sprawdź, które książki czytałeś. Skasuj cały bilet i zostań prawdziwym znawcą książek!

Mieszka w Stumilowym Lesie. Choć trochę niezdarny i - jak sam mówi - jest misiem o małym rozumku, kochają go miliony dzieci na całym świecie. 18 stycznia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka.

Planetobus to mobilne planetarium, na którego półokrągłym „suficie” widzowie oglądają pokazy astronomiczne, prowadzone na żywo przez edukatorów.

Z ogromną przyjemnością informujemy, że nasza uczennica z klasy 3 a - Izabela Wojnar- została laureatką konkursu pt.: "Kartka bożonarodzeniowa", którego organizatorem była Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Władysława Stanisława Reymonta w Twardogórze.

W ramach akcji - „Ferie z książką” - biblioteka szkolna proponuje listę książek do czytania podczas zimowego odpoczynku. Dni są krótkie, więc trzeba sobie zorganizować zajęcie na długie, mroźne wieczory. Nie macie pomysłów? Zatem ruszamy z pomocą!

Wielkimi krokami zbliża się 6 grudnia. Postanowiliśmy więc uatrakcyjnić ten mikołajkowy dzień, udostępniając Wam spis materiałów edukacyjnych, na których znajdziecie łamigłówki, kolorowanki, szablony dekoracji, gry i wiele innych atrakcji związanych z dniem Świętego Mikołaja.

Pluszowymi misiami bawią się dzieci na całym świecie od wielu, wielu lat. Czasem trudno uwierzyć, że maskotkę pluszowego misia wymyślono i po raz pierwszy uszyto dopiero na początku ubiegłego wieku. W 2002 roku z okazji jego setnych „urodzin” ustanowiono.