Propozycja dla ósmoklasistów. Zapraszamy was  do odwiedzenia portali, oferujących powtórki materiału i wiedzę w pigułce, przydatną przed czekającym was egzaminem.

Najsilniejsza dziewczynka na świecie, krnąbrny i ciekawski piegusek z rudymi, sterczącymi warkoczami i dwiema różnymi pończochami oraz małą małpką na ramieniu – Pippi Pończoszanka skończyła wczoraj 75 lat.

Mimo zniesienia niektórych ograniczeń nadal pozostajemy  w domach, nie możemy wrócić do szkoły, jesteśmy odizolowani do rodziny, znajomych, kolegów... Aby przebywanie w domu było mniej stresujące, a czas nie upływał wam tylko na nauce zapraszamy.

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja, Tydzień Bibliotek, połączony z Dniem Bibliotekarza, który rozpoczyna 8 maja realizację ogólnopolskiego programu - promocji czytelnictwa i bibliotek.

Mimo zniesienia pewnych ograniczeń, nadal pozostajemy w domach. Pochwalcie się zatem, z kim lub z czym spędzacie ten trudny czas. Kto  lub co sprawia, że łatwiej wam oswoić obecną niezrozumiałą rzeczywistość, odczuwać radość, bawić się i śmiać.

W podróży, w leniwą niedzielę czy podczas wypadu za miasto łamigłówki to zawsze dobry pomysł na pożyteczne spędzenie wolnego czasu. Składanki i rebusy to również nauka przez rozrywkę, podczas której wyrabiamy w sobie takie cechy jak spostrzegawczość, cierpliwość czy umiejętność logicznego myślenia.

Najsłynniejszy miś świata, wielki amator miodu, Kubuś Puchatek  18 stycznia obchodził swoje święto. Dzień Kubusia Puchatka jest obchodzony na pamiątkę urodzin jego twórcy – Alena Alexandra Milne’a. Z tej okazji w piątek 17.01.2010 roku świętowaliśmy urodziny misia „ o bardzo małym rozumku”.