Tradycją szkolnej biblioteki jest przyjęcie do grona  czytelników uczniów klas pierwszych. To uroczyste wydarzenie miało miejsce na początku lutego bieżącego roku. Nasi najmłodsi  uczniowie złożyli ślubowanie, w którym przyrzekli kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.  Na pamiątkę tej uroczystości, każdy uczeń otrzymał dyplom wraz z  Wyprawką Czytelniczą, która została przygotowana przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka- wielki człowiek”. W jej skład wchodzi antologia tekstów polskich autorów, poradnik, w jaki sposób wspierać dziecko w nauce czytania oraz plakat z literami do wycinania. Za sprawą tych książek chcemy zaprosić pierwszoklasistów do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpania z lektury- tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie. Mamy nadzieję, że dla naszych pierwszoklasistów biblioteka stanie się  zaczarowanym miejscem, w  którym  można przeżyć niesamowite przygody i doświadczyć magii.
A wszystko to, dzięki książce…