Świetlica szkolna czynna jest w godzinach

przed zajęciami szkolnymi
  • rano: od 7.00 do 8.00 dla klas IV-VIII
  • rano: od 6.30 do 8.00 dla kas I-III
po zajęciach szkolnych
  • dla kas I-III od 11.30 do 16.00
  • dla klas IV-VIII od 12.30 do 15.30, a w piątki dla klas IV–VIII od 11.30 do 15.30.

Celem głównym świetlicy szkolnej jest zapewnienie uczniom zorganizowanej opieki wychowawczej umożliwiającej wszechstronny rozwój dziecka, jego zainteresowań, uzdolnień i umiejętności z uwzględnieniem planu wychowawczego szkoły.

Działalność świetlicy reguluje Regulamin świetlicy oraz Plan pracy świetlicy. Tematyka zajęć uwzględnia kalendarzowy układ roku oraz wynikające z niego święta i uroczystości. Zajęcia świetlicowe mają zarówno charakter indywidualny, jak i grupowy i odbywają się zgodnie z dziennym rozkładem zajęć.

Organizowane są między innymi:
  • zajęcia plastyczno–manualne: rysowanie pastelami, kredkami, farbami, wycinanki, wydzieranki, wyklejanki, itp.
  • żywe słowo: czytelnictwo, recytacje, scenki dramowe,
  • zajęcia dydaktyczne: zabawy słowne, krzyżówki, rebusy, zagadki, doskonalenie pisania, czytania i liczenia,
  • zajęcia muzyczne: słuchanie muzyki, śpiewanie piosenek, zabawy ze śpiewem, zabawy rytmiczne,
  • zajęcia rekreacyjno-ruchowe: zabawy na świeżym powietrzu, zabawy w grupach, ćwiczenia doskonalące sprawność fizyczną,
  • zajęcia z wykorzystaniem środków audiowizualnych: oglądanie bajek i filmów, prezentacje multimedialne,
  • realizowanie edukacji prozdrowotnej, profilaktycznej, proekologicznej,
  • odrabianie prac domowych
  • Uczniowie przebywający w świetlicy podzieleni są na stałe grupy, które przebywają po zajęciach szkolnych w przydzielonych salach (sale lekcyjne poszczególnych klas).
  • Świetlica korzysta z sali gimnastycznej i sali integracji sensorycznej.
  • Świetlica korzysta z boiska szkolnego i placu zabaw.

W roku szkolnym 2021/22 w świetlicy szkolnej ,w budynku przy ul.Jadwigi jest 45 grup świetlicowych- klasy 1-3.
OPIEKUNOWIE ŚWIETLICY:
E.Prokop