Dnia 22 X 2019 r. klasy 3 pojechały na wycieczkę do Złotego Stoku. Uczniowie poznali tajemnice starej kopalni złota. Na początku wycieczki odbyła się lekcja dydaktyczna w Muzeum Minerałów. Następnie zwiedzaliśmy „Sztolnie Gertrudy”, w której zobaczyliśmy podziemny wodospad w „Sztolnie Czarnej” oraz alchemika, który szukając eliksiru na długowieczność uzyskał truciznę arszenik. Pani przewodniczka opowiedziała uczniom o całej kopalni, pokazała przekrój góry z jej wszystkimi korytarzami. Na koniec zwiedzania kopalni wyjechaliśmy na powierzchnię podziemnym pomarańczowym tramwajem. Z wielkim zainteresowaniem obejrzeli pokaz wybijania złotej monety, którą każdy dostał na pamiątkę. Ostatnim punktem wycieczki było płukanie złota. Po obiedzie zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

 

Więcej>>