We wtorek 22 października uczniowie z klas Ib i Id  postanowili poznać  jeden z ciekawszych zakątków Doliny Baryczy -Sosnówkę. Wybrali się do stadniny koni "Turczynówka".   Najpierw odbyli ponad kilometrowy spacer, podczas którego utrwalili znajomość drzew i krzewów, podziwiali piękne ogrody oraz przydrożne kapliczki. Pan Jacek, hodowca koni i instruktor jazdy w jednej osobie,  w ciekawy sposób opowiedział o swojej pracy a także zapoznał dzieci z budową konia. Miały  też okazję podziwiać  konie na pastwisku. Wiele emocji wzbudziła sytuacja kiedy te piękne zwierzęta podeszły do dzieci i pozwoliły się głaskać. W końcu właściciel stadniny przedstawił nam ogiera Bagneta i pokazał jak należy go osiodłać. Każde dziecko miało okazję przejechać się na grzbiecie tego niezwykle cierpliwego konia.  Mimo początkowego niepokoju nikt nie zrezygnował z tego nowego doświadczenia. Dodatkową atrakcją wycieczki była wspólna zabawa  na swieżym powietrzu i biesiada przy ognisku. Z prawdziwą przyjemnością dzieci zajadały pieczone kiełbaski i piły pyszną, gorąca herbatkę. Pogoda dopisała, więc  wycieczka była niezwykle udana i na długo zostanie w pamięci uczestników.