W dniu 06.12.2018 uczniowie klasy 5A, wybrała się na wycieczkę do Hydropolis znajdującego się we Wrocławiu. Głównym celem wycieczki było poszerzenie wiedzy i zainteresowań uczniów poprzez zwiedzanie i udział w warsztatach w Centrum Nauki i Wiedzy o Wodzie.             

Podczas zwiedzania uczniowie obejrzeli film „Planeta Wody” w owalnej hali immersyjnej, ukazujący powstanie naszej planety i narodziny wody. W strefie głębin mogli zobaczyć replikę batyskafu Trieste, który w 1960r. eksplorował najgłębsze miejsce na Ziemi. Tutaj, również poznali tematykę i różnorodność form żywych organizmów. Następnie uczniowie zajęli się zgłębianiem tematu znaczenia wody dla człowieka w sensie biologicznym, fizycznym i metafizycznym. Dowiedzieli się również o roli wody w religii i sztuce. W strefie „Historii Inżynierii Wodnej” uczniowie przenieśli się do starożytności i średniowiecza. Odkryli niesamowite wynalazki sprzed tysięcy lat i środki transportu morskiego oraz wielkich odkryciach geograficznych. Gdy przeszli do sali „Miasto i Woda” omówili systemy zarządzania wodą w największych miastach świata, pracowali z interaktywnym planem Wrocławia, a także obejrzeli projekcję pokazującą wizję miast podwodnych w przyszłości. W ostatniej strefie zobaczyli multimedialną instalację chmur i obieg wody w przyrodzie, jak zarówno poznali jej stany skupienia i właściwości. Na koniec wycieczki udali się na warsztaty „Przygotowanie dekoracji świątecznych”, gdzie w małych grupach wykonywali dekoracje pierniczków. 

Z Hydropolis udaliśmy się do Papugarni przy ulice Ruskiej we Wrocławiu.

Po zapoznaniu się z regulaminem i zasadami obchodzenia się z ptakami, dzieci weszły do „domu papug”. Na początku dla niektórych było to trudne, ptaki latały skrzeczały i piszczały jak nasze dzieci. Ale przezwyciężyliśmy siebie, uciszyliśmy się papugi natychmiast uczyniły to samo. Karmiliśmy ptaki i pozwalaliśmy siadać sobie na ramionach. Niektóre z dzieci wzięły udział warsztatach plastycznych, gdzie zdobiły drewniane papugi. Później spacerowaliśmy świątecznie ustrojonym rynkiem. Wycieczka spełniła swoje cele. Wszyscy zadowoleni wrócili do domu. 

 

Więcej>>