Wycieczka klasy 3 c i klasy 3 d do Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis we Wrocławiu. To jedyny taki obiekt w Polsce i jeden

z nielicznych na świecie – wystawa znajduje się w zabytkowym, XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody czystej o powierzchni 4000 m².  Podzielona jest na osiem stref tematycznych. Każda z nich prezentuje wodę z innego, fascynującego ujęcia. Obiekt znajduje się na liście zabytków.

 

   3 marca 2020 roku zwiedziliśmy miejsce, w którym różnorodne technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele

oraz bogate w informacje ekrany dotykowe służą jednemu celowi: ukazaniu wody z różnych, fascynujących perspektyw. Naszą przygodę z wodą rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu, opowiadającego o powstaniu wody

 na naszej planecie, wyświetlono go na ekranie 360º. Następnie obserwowaliśmy głębiny oceanów, batyskafem śladami Jamesa Camerona, odkrywając tajemnice zatopionego Titanica. W sferze głębin, poznaliśmy tematykę i różnorodność form żywych organizmów. Dowiedzieliśmy się czy rekiny są groźne dla ludzi, jaki jest największy statek pasażerski i eksportowy i czy śnieg jest biały. Mogliśmy wywołać sztuczną burzę i byliśmy świadkami różnych ciekawych eksperymentów.

Podziwialiśmy też strefę człowiek i woda, gdzie mogliśmy poznać funkcje

i rolę wody w organizmie człowieka, kulturze, religii. W kolejnych salach  odkrywaliśmy metody racjonalnego gospodarowania wodą oraz poznaliśmy system oczyszczania wody we Wrocławiu. Interaktywna, angażująca forma uczestnictwa w zwiedzaniu, z pewnością przyczyniła się do zapamiętania istotnych faktów o wodzie i uwrażliwiła nas na problem jej oszczędzania.

 

 

                     Uczestniczyliśmy także w warsztatach edukacyjnych "Pachnące farbki". Dowiedzieliśmy się jak otrzymać barwniki z dostępnych w kuchni naturalnych składników. Następnie użyliśmy ich do stworzenia niecodziennych farbek, które pozwoliły nam na stworzenie obrazków 3D.

 

                                                                                                                          Klasy 3c i 3 d.