Nasz szkoła uzyskała I miejsce za wyróżniającą się aktywność w realizacji programu „Edukacja dla Doliny Baryczy” za rok szkolny 2018/2019. Jako nagrody otrzymaliśmy bon na sześć nagród- pomocy dydaktycznych - z zasobów DB.

Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Doliny Baryczy” od pięciu lat jest koordynatorem Programu Edukacja dla Doliny Baryczy. Nasza szkoła, wspólnie z partnerami, czyli placówkami szkolnymi i ośrodkami edukacji pozaszkolnej, rozwija działalność promującą przekazywanie wiedzy o Doliny Baryczy w sposób niekonwencjonalny i atrakcyjny.

10.05.2019 w naszej szkole odbył się finał Ogólnopolskich Zawodów „Omnibus z Doliny Baryczy”. Był to trzeci - finałowy etap tego konkursu

Miło nam poinformować o wynikach regionalnego konkursu o Dolinie Baryczy - „ZADBAJ O KLIMAT”  edycja XXII w ramach Wyjątkowych Inicjatyw Edukacyjnych WIE 2019. Stowarzyszenie na rzecz Edukacji Ekologicznej „Dolina Baryczy”

Dnia 19. czerwca uczennice klasy 1d Julia Kędzia, Julia Wójcik i Paulina Trela - laureatki konkursu Promujemy Dolinę Baryczy, uczestniczyły w warsztatach

I miejsce w Regionalnym Konkursie Wiedzy o Dolinie Baryczy - edycja XX Promujemy Dolinę Baryczy. Film Zapraszamy do Doliny Baryczy autorstwa uczennic klasy 1 d Amelii Antonowicz i Julii Wójcik zdobył I miejsce w kategorii gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Gratulacje dla laureatek. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu.

Piękne okolice Twardogóry, rozciągające się na malowniczych Wzgórzach Twardogórskich, zachęcają do wypadów za miasto. W czasach, gdy zgiełk i pośpiech przytłaczają współczesnego człowieka, warto czasem skłonić się ku naturze, zachwycić się pięknem przyrody i urokiem krajobrazu. Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z moich pieszych i rowerowych wypraw szlakami Twardogóry.