Finał Ogólnopolskich zawodów

„OMNIBUS Z DOLINY BARYCZY”
realizowany w ramach
Wyjątkowych Inicjatyw Edukacyjnych dla Doliny Baryczy WIE2020

08.06.2020r. odbył się finał Ogólnopolskich Zawodów „Omnibus z Doliny Baryczy”. Był to trzeci - finałowy etap tego konkursu. Ze względu na epidemię, uczestnicy (32 osoby z dwóch województw) pisali test wiedzy online.

Pytania testu dotyczyły 6 różnych kategorii z Doliny Baryczy (rośliny, zwierzęta, historia, turystyka,  ekologia, współczesność). Każdy musiał odpowiedzieć na 25 pytań.

Zadaniami uczestników biorących udział w konkursie było:

- wykonanie i opisanie zdjęcia wybranego obiektu z gminy oraz zamieszczenie na portalu www.edukacja.barycz.pl

- opanowanie wiadomości w oparciu o grę edukacyjną „Omnibus Doliny Baryczy” oraz podstawowych informacji dotyczących ochrony przyrody w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem Parków Narodowych i Parków Krajobrazowych Dolnego Śląska i Wielkopolski.

Nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Twardogóra – Pawła Czulińskiego zostaną przesłane laureatom do ich macierzystych szkół. Są to m. in. bony o wartości 50zł do Empik. Omnibus otrzyma bon o wartości 300zł.

W ramach zawodów tytuł: „Omnibus z Doliny Baryczy” został nadany uczennicy klasy 7c  Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Twardogórze: Zuzannie Pietrzykowskiej.

Gratulujemy wszystkim laureatom. Oto wyniki:

LISTA LAUREATÓW

WIE2020 „OMNIBUS Z DOLINY BARYCZY”

1. Pomnik przyrody Dąb Jan - Wiktoria Rusinek – VII - VIII - Zespół Szkół w Cieszynie – gmina Sośnie
  2. Zawsze razem_Zuzanna Pietrzykowska_kl VII_S.P. nr 2 w Twardogórze_gmina Twardogóra
  3. Nietoperze z Cieszkowa_Bartłomiej Rogal VII_ S.P. im. M. Kopernika w Pakosławsku_gmina Cieszków
  4. Odrodzenie_Hubert Litwin_kl VII_SP w Powidzku_gmina Żmigród
  5. Nasze Torfowisko_Kamila Bilska_VIIIa_SP2 Twardogóra_gmina Twardogóra
  6. Głazy w Goli_Jagoda BarteckaP.nr2, Twardogóra
  7. Dąb Henryk_Bartosz Włodarczyk_kl VII_S.P. nr 2 w Twardogórze_gmina Twardogóra
  8. Rezerwat „Stawy Milickie”–Kompleks Radziądz _Wiktoria Tracz_kl VIII_SP w Powidzku_gmina Żmigród
  9. Pomnikowy dąb szypułkowy - Quercus Robur sąsiadem ludzi w Antoninie _Agata Harych _VII-VIII_Gmina Przygodzice_Szkoła Podstawowa w Dębnicy
  10. Torfowisko koło Grabowna Wielkiego_ Amelia Boczar_kl VII-VIII_ gmina Twardogóra_Szkoła Podstawowa w Grabownie Wielkim
  11. Aleja Lipowa w Grabownie Wielkim_ Amelia Noga_kl VII-VIII_ gmina Twardogóra_Szkoła Podstawowa w Grabownie Wielkim

Laureatami zostały osoby z maksymalną liczbą punktów za test (25/25)

Omnibus został wyłoniony po dodaniu punktów za pracę umieszczoną na portalu.

Zawody „Omnibus z Doliny Baryczy” są zamieszczone w wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, organizowanych przez kuratora lub inne podmioty działające na terenie szkoły, i mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej w związku z rekrutacją do szkół ponadgimnazjalnych oraz ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021 w województwie dolnośląskim i wielkopolskim.

Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Twardogórze.

Koordynatorem WIE 2020 było Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji dla Doliny Baryczy.