Najmłodsi uczniowie naszej szkoły,  uczestniczący w półkoloniach wakacyjnych w Oratorium Św. Dominika Savio w Twardogórze, w dniach 3 i 4 lipca wzięli udział w warsztatach dotyczących zdrowego stylu życia.

Zbliżają się wakacje, czas wypoczynku i zabaw. Nadwyżkę wolnego czasu warto wykorzystać na różne formy aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Pamiętajmy też o zdrowych przekąskach, które można samodzielnie bądź z przyjaciółmi przygotować we własnej kuchni.

Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że umiejętność planowania i przyrządzania zdrowych posiłków oraz umiarkowana aktywność fizyczna to najlepsza inwestycja w swoje zdrowie i dobre samopoczucie. Na dzisiejszej lekcji biologii w klasie 3c uczennice zaprezentowały samodzielnie nakręcony film zachęcający do zdrowego stylu życia.

Uczniowie klas siódmych przekładają wiedzę zdobytą w trakcie zajęć dotyczących zdrowego stylu życia na codzienne działania. Konkurs Zdrowy posiłek w ramach programu Żyj smacznie i zdrowo stał się zachętą do samodzielnego gotowania. Uczniowie wykonywali rozmaite zdrowe i smaczne potrawy, robili zdjęcia i opracowali przepisy.

Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na aktualną problematykę z zakresu zdrowia publicznego. Pojawia się coraz więcej badań, które dowodzą, że prawidłowe odżywianie nie tylko sprzyja dobrej dyspozycji do nauki i pracy, ale ma też wpływ na poprawę stanu psychicznego dzieci.

Uczniowie klas siódmych przekładają wiedzę zdobytą w trakcie zajęć dotyczących zdrowego stylu życia w codzienne działania. Oto propozycje zdrowych i smacznych posiłków, przygotowanych przez uczniów, które może zainspirują innych do samodzielnego przygotowania ciekawych dań.

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła włączyła się w realizację dwóch ogólnopolskich programów promujących zdrowy styl życia: TRZYMAJ FORMĘ oraz ŻYJ SMACZNIE I ZDROWO.